فلت ال سی دی موبایل

دستگاه تعمیر فلت ال سی دی موبایل | ترمیم پارگی فلت موبایل

امروزه استفاده از گوشی های موبایل یا تلفن همراه به یکی از نیازهای اصلی و اساسی شهروندان در سراسر جهان تبدیل شده است. از آنجا که گوشی موبایل از پر طرفدارترین اقلام مصرفی در سرتاسر دنیا و بالتبع در کشورمان ایران است، خرابیِ آن و در نتیجه، تعمیرِ آن می‌تواند منبع خوب و قابل توجهی جهت کسب درآمد برای تعمیرکاران موبایل محسوب شود. در این مقاله، در خصوص فلت ال سی دی موبایل و تعمیر یا تعویض آن توسط دستگاه تعویض فلت ال سی دی موبایل (دستگاه فلت زن ال سی دی موبایل) صحبت خواهیم کرد. 

فلت ال سی دی موبایل چیست؟

فلت ال سی دی موبایل که به نام انگلیسی Flex Cable شناخته می‌شود، در واقع یک مدار نازک، ظریف و انعطاف پذیر می‌باشد و وظیفه اش این است که بین اجزاء گوناگون گوشی موبایل ارتباط برقرار نماید. تصویری که در صفحه نمایش موبایل مشاهد می‌کنیم، به واسطه انتقال اطلاعات در مدارهای فلت ال سی دی گوشی به وجود می‌آید و از طریق این فلت، کاربر می‌تواند توسطِ لمسِ گلسِ صفحه نمایش گوشی موبایل دستورهای خاصی را در تلفن همراه خود اجرا نماید.

فلت های مختلفی در انواع مختلف تبلت ها و گوشی های موبایل وجود دارد که از آن جمله می‌توان از فلت ولوم، فلت پاور، فلت وای فای، فلت قلم، فلت آنتن، فلت هوم، فلت شارژ، فلت تاچ و فلت اثر انگشت را نام برد. در این میان، فلت ال سی دی موبایل، یکی از فلت های اساسی و اصلی گوشی های تلفن همراه محسوب می‌شود که بسته به نوع تبلت یا گوشی می‌تواند در بالا یا پایین گلس صفحه نمایش ال سی دی موبایل تعبیه شده باشد. در این مقاله بر روی فلت تاچ ال سی دی در گوشی موبایل متمرکز می‌شویم.  

فلت ال سی دی موبایل | دستگاه فلت زن ال سی دی موبایل

نشانه ها و انواع خرابی فلت ال سی دی موبایل

همانگونه که پیشتر به آن اشاره شد، فلت ال سی دی در گوشی موبایل شامل مدارهایی نازک و آسیب پذیر می‌باشند. فلت ممکن است به واسطه اشتباه کاربران موبایل یا موقع انجام عملیات تعمیر توسط تعمیرکاران موبایل دچار صدمه و آسیب شود. صدمات و آسیب ها از سمت کاربران موبایل، در اکثر موارد شامل ضربه و آب خوردگی است. تعمیرکاران موبایل نیز ممکن است به هنگام انجام تعمیرات بر روی گوشی های تلفن همراه، به اشتباه و سهوا، فلت را پاره کنند و یا امکان دارد به محل اتصال فلت تاچ به ال سی دی صدمه بزنند. در ادامه اشاره خواهیم کرد که اگر قرار باشد، فلت تاچ  ال سی دی تعویض شود، هزینه آن خیلی زیاد خواهد بود.

هنگامی که فلت ال سی دی موبایل صدمه ببیند و خراب شود، می‌توان از یکسری نشانه ها و علایم، آن را تشخیص داد. از جمله نشانه ها و علایم خرابی فلت تاچ ال سی دی عبارتند:

  • اختلال در عملکرد تاچ ال سی دی موبایل
  • وجود پرش در تصویر صفحه نمایش موبایل
  • وقتی سمت بالای تاچ ال سی دی فشار داده شود، پرش تصویر از بین می‌رود.

انواع خرابی های فلت ال سی دی موبایل به شرح ذیل می‌باشد:

فلت و ال سی دی هر دو سالم و بدون نقص هستند ولی در این حالت، هیچ تصویری رویت نمی‌شود و یا اینکه صفحه تاچ یا صفحه لمسی از کار می‌افتد و یا به خوبی کار نمی‌کند. برای تعمیر این مورد، نیازی به خرید و تهیه فلت جدید نیست و عملیات تعمیر فلت تاچ ال سی دی، به وسیله‌ی فلتِ خود گوشی موبایل به انجام خواهد رسید. 

در این حالت، ال سی دی موبایل، کار می‌کند و سالم است. ولی مشکل اینجاست که فلت دچار پارگی شده و بنابراین، هیچ تصویری بر روی گلس صفحه نمایش مشاهده نمی‌گردد. بعضا، قابلیت تاچ یا لمس ال سی دی نیز عمل نمی‌کند. در این حالت، هزینه تعمیر بیشتر از حالت اول است چون فلت ال سی دی موبایل بایستی تعویض شود. 

در این حالت، محل اتصال فلت تاچ به ال سی دی صدمه دیده و نمی‌توان آن را تعمیر نمود. در صورت بروز این حالت، فلت قابل تعمیر نخواهد بود و گلس ال سی دی بایستی تعویض شود که هزینه زیادی به کاربر در این حالت تحمیل می‌گردد. 

لوازم و تجهیزات تعمیر موبایل

برای مشاهده در اینجا کلیک کنید.

تعویض فلت ال سی دی موبایل: چرا؟

در بالا اشاره شد که اگر محل اتصال فلت تاچ به ال سی دی صدمه ببیند و اصطلاحا دچار پارگی فلت شود، نمی‌توان آن را تعمیر کرد. محل اتصال فلت به ال سی دی موبایل زیر گلس صفحه نمایش قرار داشته و نمی‌توان بصورت مستقیم به آن دسترسی داشت. بنابراین، در ابتدا باید گلس گوشی برداشته شود و بعد از اینکه ال سی دی تعمیر شد، گلس گوشی موبایل مجددا نصب گردد. 

خرابی فلت ال سی دی موبایل

لوازم و تجهیزات تعمیر موبایل

برای مشاهده در اینجا کلیک کنید.

دستگاه تعویض و تعمیر فلت ال سی دی موبایل

به منظور تعویض یا تعمیر فلت ال سی دی موبایل و یا ترمیم پارگی فلت موبایل، مجموعه انفورماتیک پارسه مفتخر است دستگاه تعویض فلت گوشی موبایل محصول شرکت معتبر Hailunda را به همکاران محترم معرفی نماید. 

دستگاه تعویض فلت گوشی موبایل دارای 4 دوربین با کیفیت ++A و کیفیت نوررسانی با توان بالا می‌باشد. جنس تیغه گرمادهنده (هد دستگاه) آلیاژ تیتانیوم بوده و و دارای صفحه نمایش 12.1 اینچ است. دمای کار با دستگاه بین 0 الی 300 درجه سانتیگراده و زمان انجام عملیات اتصال یا باندینگ فلت ال سی دی موبایل در این دستگاه بین 18 الی 23 ثانیه می‌باشد. 

مجموعه انفورماتیک پارسه دارای نمایندگی انحصاری و رسمی شرکت Hailunda می‌باشد و به همین دلیل، همکاران محترم می‌توانند با اطمینان کامل از آموزش و پشتیبانی استفاده از این دستگاه، اقدام به اخذ مشاوره در خصوص نحوه خرید و دوره های آموزشی ما بنمایند. 

[به این محتوا، امتیاز دهید]

آموزش

تعویض فلت ال سی دیخرابی فلت گوشیدستگاه تعویض فلت ال سی دیعلائم خرابی فلت ال سی دیفلت ال سی دی چیستمرکز تعویض فلت ال سی دی

2 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

WhatsApp chat
مشاوره رایگان و خرید